Psikolog Peren Doğa Salihlerli, lisansını İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sırasında Bakırköy Mazhar Osman, Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanelerinde ve çeşitli özel danışmanlık merkezlerinde stajlarını yapmıştır. Şu an Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına devam etmektedir. DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan ‘İleri Düzey Bilişsel ve Davranışçı Terapiler’, Marmara Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. Halil Ekşi’den ‘Aile Danışmanlığı, Value Istanbul’dan ‘Varoluşsal Analiz ve Logoterapi’ ve Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimlerini tamamlamıştır. Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED), Travma Çalışmaları Derneği (TÇD), Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir. Travma Çalışmaları Derneği çalışmalarına aktif olarak destek sağlamaktadır. Şu anda aldığı eğitimler doğrultusunda ergen ve yetişkinlere; çiftlere ve ebeveynlere aile terapisi ve psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

 

EĞİTİMLER

Bilişsel ve Davranışçı Terapi

Varoluşçu Terapi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Aile Danışmanlığı

 

SERTİFİKALAR ve SEMİNERLER

MMPI Testi Uygulayıcı Sertifikası

Yetişkin Psikolojik Testleri Uygulayıcı Sertifikası

Varoluşçu Terapide Yeme Bozuklukları ve Vaka Analizi

 

ÇALIŞMA ALANLARI

Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yeme Bozuklukları, İlişki Problemleri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları

 

PROJELER

Müzik Türlerinin Duygu Durum Üzerindeki Etkisi Üzerine Bir Araştırma (Mayıs, 2020)

Sosyal Medya Kullanımının Üniversite Okuyan Kadınların Beden Algısındaki Yarattığı Etki Üzerine Bir Araştırma (Şubat, 2020)

Psikolojik Tedavinin Formülü = Terapi, İlaç, Hastaya Destek (Ocak, 2019. Nitel Araştırma)